دات نت نیوک

جزئیات مطلب

گفت‌وگو با دکتر مریم قدیری

گفت‌وگو با دکتر مریم قدیری

سرمایه‌گذاران ۱۰۰ استارتاپ از میان شرکت‌هایی انتخاب شده‌اند که علاوه بر تنوع حوزه‌های تخصص امکان مشارکت فعال در فرایندهای اجرای این برنامه و ارزش‌افزایی بیشتر برای این مجموعه و استارتاپ‌هایش را داشته باشند. یکی از این سرمایه‌گذاران فعال، صندوق پژوهش و نوآوری «پرشین داروی البرز» است که در حوزه‌های پزشکی، دارویی و تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از کیفیت این همکاری به گفت‌وگو با دکتر مریم قدیری، مدیرعامل این صندوق سرمایه‌گذاری نشسته‌ایم.


س: دکتر قدیری اولین پرسش ما درباره‌ی سرمایه‌گذاری در ۱۰۰ استارتاپ است؛ پرشین دارو چه سهمی در تامین سرمایه ۲۰ میلیاردتومانی «۱۰۰ استارتاپ» دارد؟

دکتر قدیری: سهم‌های تعریف شده در ۱۰۰ استارتاپ، واحدهای یک میلیاردتومانی است و پرشین‌دارو نیز با یک سهم در این برنامه مشارکت دارد. ما امیدواریم با پشتوانه تجربه سرمایه‌گذاری‌مان در کسب‌وکارهای نوآور حوزه سلامت، حضوری هوشمند و موثرتر صِرف مشارکت مالی باشد.

س: به نکته مهمی اشاره کردید؛ ۱۰۰ استارتاپ تلاش کرده است با انتخاب سرمایه‌گذاران تخصصی، سرمایه هوشمند در اختیار استارتاپ‌های قرار دهد و حضور پرشین دارو با تمرکز در حوزه سلامت و پزشکی شاهد این شاخص است. به عنوان سرمایه‌گذار تخصصی مشتاقیم بدانیم مهم‌ترین فرصت‌ها در حوزه تخصصی‌تان، سلامت و پزشکی، را چه موضوعاتی می‌دانید؟

دکتر قدیری: امروز در حوزه سلامت فرصت‌های متنوع و جذابی مانند بیوتک، سلول‌درمانی و استفاده از اینترنت اشیا و هوش مصنوعی وجود دارد. هرچند موفقیت در بعضی از این حوزه‌ها مستلزم سرمایه‌گذاری‌های سنگینی است؛ زیراکه خدمات پزشکی چه در داخل و چه برای صادرات مجوزها و استانداردهایی دارد که رسیدن به آنها نیازمند زیرساخت‌های حرفه‌ای و هزینه‌های بالا است. ما امیدواریم به واسطه برنامه ملی «۱۰۰ استارتاپ» فرصت شناسایی تیم‌های خوبی را پیدا کنیم و  با مشارکت دیگر سرمایه‌گذاران حوزه سلامت و پزشکی سرمایه‌گذاری‌های دور بعدی این تیم‌ها تامین شود.

س: حضور سرمایه‌گذار تخصصی خصوصا در حوزه سلامت و پزشکی در بین سرمایه‌گذاران ۱۰۰ استارتاپ امیدوار کننده است ولی آیا پرشین داروی البرز علاوه بر تامین مالی سرمایه و مشارکت در هدایت استارتاپ‌های سلامت، مشارکت دیگری هم در ۱۰۰ استارتاپ دارد؟

دکتر قدیری: بله؛ پرشین دارو با تجربه و عملکرد قابل دفاعی که در حوزه عاملیت منابع مالی بخش‌های دولتی و خصوصی داشته است نقش اجرایی نیز در ۱۰۰ استارتاپ خواهد داشت. صندوق ما مسئولیت انعقاد کلیه قراردهای مربوط به مشارکت سرمایه‌گذاران و تیم‌های کارآفرینی و مدیریت پرداخت به تیم‌ها بر اساس شاخص‌های کلیدی تعریف شده (KPI) را بر عهده خواهد داشت؛ همچنین مدیریت و نگه‌داشت منابع مالی ۱۰۰ استارتاپ نیز بر عهده ماست.

 
  • 8 آذر 1398
  • نویسنده: SuperUser Account
  • تعداد نمایش ها: 2309
  • نظرات: 0
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
3.5
Print

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x