دات نت نیوک

جزئیات مطلب

همایش دومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت

همایش دومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت

پیشگامان اقتصاد مقاومتی معرفی شدند

موسسه صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز در دومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت مربوط به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گواهی تعهد به تعالی را به دلیل تلاش در استقرار الگوی تعالی سازمانی دریافت کرد. در مراسمی که روز یکشنبه23 اردیبهشت ماه سال جاری با حضور جناب آقای دکتر ایروانی، ریاست محترم شورای سیاست گذاری جایزه ملی تعالی و پیشرفت و جناب آقای دکتر مخبر، ریاست محترم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و جمعی از مقامات در سالن همایشهای بین المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، موسسه پرشین داروی البرز با توجه به تلاش در استقرار الگوی تعالی سازمانی و برنامه ریزی و اجرای آموزش، فرایند خود ارزیابی و برنامه های بهبود موفق به دریافت گواهی تعهد به تعالی از دومین دوره جایزه ملی و تعالی پیشرفت شد. این جایزه پس از طی مراحل ارزیابی توسط ارزیابان و بررسی و صحه گذاری در کمیته علمی و داوری دبیرخانه جایزه تعالی و پیشرفت، به موسسه اعطا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، به نقل از دبیرخانه دومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت، در این دوره که بیست و سوم اردیبهشت در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شد، 84 شرکت داخلی حضورداشتند که به نسبت دور قبل رشد 2.5 درصدی نشان می‌داد.

این رشد چشمگیر اقبال شرکت‌ها به جایزه "تعالی و پیشرفت" در حالی رقم خورد که در این دوره دبیرخانه جایزه با مجموع 406 نفر روز ارزیابی، 84 واحد شرکت و سازمان را مبتنی بر مدل تعالی سازمانی مورد ارزیابی قرار داد.

سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان در این همایش گفت: ما سالانه چند شرکت بنیاد را با برنامه‌ریزی به بازار بورس وارد می‌کنیم که در سال گذشته ٦ شرکت بنیاد وارد بورس شد.

ایروانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که از میهمانان همایش امروز بود گفت: نهادهای انقلابی در حوزه اسناد بالادستی، چشم‌انداز برنامه‌های میان مدت، یکساله در بودجه‌بندی و رصد در جهت اهداف خود همواره پیشتاز بودند و این جایزه هم در واقع ظرفیتی است که پیشرفت را به طور دائم رصد می‌کند.

هدف از برگزاری این جایزه پیاده‌سازی، اجرا و ارزیابی سازمان‌ها در چارچوب سیاست‌های کلی نظام، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی، توسعه فرهنگ تعالی در سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات سراسر کشور، توسعه فرهنگ الگوی اسلامی– ایرانی پیشرفت در سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات سراسر کشور، ایجاد وحدت و همدلی بیشتر میان کلیه بنگاه‌های اقتصادی کشور و تبادل تجربیات با دعوت از حوزه‌های مختلف تولیدی و خدماتی–دولتی و خصوصی در یازده گروه کسب و کار کشاورزی و دامپروی، صنایع و معادن، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، صنایع غذایی، خدمات فنی-مهندسی (پیمانکاری)، ساختمان و خدمات وابسته، خدمات بازرگانی، خدمات مالی و سرمایه‌گذاری، گردشگری، برق و انرژی، سلامت و بهداشت، بسترسازی و ایجاد فضای رقابتی توأم با خلاقیت و نوآوری در سازمان‌ها، تشویق سازمان‌ها برای اجرای فرآیند خودارزیابی جهت شناخت نقاط قوت و نقاط قابل بهبود، تقویت قابلیت‌های سازمانی به منظور چابکی سازمان‌ها در کسب و کار، تقویت تعامل اثربخش و سازنده در درون و بیرون سازمان، ارج نهادن به سازمان‌های متعالی و بهره‌ور و تقدیر از مدیران و کارکنان آن‌ها، افزایش مستمر سطح رضایت ذینفعان از خروجی نظام مدیریت متعالی حاکم بر این سازمان‌ها است.  • 22 اردیبهشت 1397
  • نویسنده: SuperUser Account
  • تعداد نمایش ها: 579
  • نظرات: 0
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Print

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x