دات نت نیوک

جزئیات مطلب

اقدامات پرشین داروی البرز برای مقابله با ویروس کرونا

اقدامات پرشین داروی البرز برای مقابله با ویروس کرونا

صندوق پرشین داروی البرز از شروع شیوع ویروس کورونا، جهت مقابله با آن دست به اقداماتی زده است که در 3 دسته کلی تولید کیت­های استخراج و تشخیصی، مواد ضدعفونی‌کننده و دارو تقسیم می‌شود. در ادامه به نتایج این اقدامات اشاره می‌کنیم:

 1. کیت­های استخراج و تشخیصی
 • مشارکت در برگزاری فراخوان تولید کیت تشخیص ویروس کرونا اولین اقدام موسسه بود. این فراخوان با همکاری کمیتۀ تشخیص آزمایشگاهی قرارگاه کنترل و مراقبت کرونای وزارت بهداشت در 6 اسفند 1398 اعلام شد. پس از انتشار فراخوان، حدود 50 گروه شناسایی شدند. گروه‌های مذکور طی دو جلسه از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارزیابی و حدود 8 شرکت جهت تولید (پس از طی مراحل لازم) انتخاب شدند. صندوق به‌عنوان بازوی اقتصادی و ارزیاب اقتصادی در جلسات مذکور حضور داشت.
 • همچنین موسسه به‌طور جداگانه جلساتی را با شرکت‌های منتخب برگزاری کرد. در نهایت 3 شرکت در حوزۀ کیت تشخیص و 2 شرکت در حوزۀ کیت استخراج انتخاب شدند. شرکت پایش ژن راستی جهت تولید کیت استخراج برای 150 هزار تست و شرکت مدیریت آتیه بهمن برای تولید کیت تشخیصی برای 360 هزار تست حمایت مالی شدند. درمجموع معادل 65 میلیارد ریال برای حمایت این دو شرکت اختصاص داده شد.

 

 1. مواد ضدعفونی‌کننده
 • صندوق پس از شناسایی ظرفیت­های تولید در حوزۀ تولید مواد ضدعفونی‌کننده برای مصارف عمومی و بهداشتی برای تولید 2.1 میلیون لیتر محلول ضدعفونی‌کننده و 5.2 میلیون عدد ژل موضعی پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده به حمایت مالی (جمعاً معادل 469 میلیارد ریال) به شرح جدول ذیل پرداخته است.

ردیف

شرح

سرمایه در گردش
(میلیون ریال)

1

البرز دارو

200,000

2

سبحان دارو

100,000

3

سروش طراوت طبیعت

100,000

4

کیمیاگران علم و صنعت رویان

16,000

5

داناب غرب

3,150

6

رضا راد

50,000

جمع کل

469,150

 
 1. تجهیزات پزشکی و دارو
 • با توجه به اینکه سیستم تنفسی بیماران کرونایی درگیر بیماری می‌شود و بیماران نیاز به اکسیژن دارند، صندوق با شناسایی واحد تولیدکننده دستگاه اکسیژن‌ساز و حمایت مالی (حدود 40 میلیارد ریال) از واحد مذکور، موجب تولید 1800 دستگاه شد. گفتنی است دستگاه اکسیژن‌ساز از کالاهای تحریمی است.
 • در زمینه حمایت از تولید داروی لازم از واحدهای تولیدکننده (همچون توفیق دارو، سینا ژن، زیست دارو دانش و...) حمایت می‌شود. بر این اساس استعلامات و بررسی‌های ضروری جهت تخصیص صحیح منابع برای موضوع کوید 19 با وزارت بهداشت انجام شده است و به‌محض دریافت تأیید از مرجع محترم اقدامات لازم صورت می­پذیرد.

امید است در این مسیر و برای سلامتی مردم کشور ایران گامی مفید برداشته و نظام جمهوری اسلامی ایران را از گزند دشمنان در امان نگه داشته باشیم.

 • 14 اردیبهشت 1399
 • نویسنده: SuperUser Account
 • تعداد نمایش ها: 519
 • نظرات: 0
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Print

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x