معرفی صنایع تمیز clean industries :
معرفی تجهیزات پزشکی

معرفی تجهیزات پزشکی

معرفی تجهیزات پزشکی

وسیله پزشکی در آیین‌نامه تجهیزات پزشکی ایران به شکل زیر تعریف می‌شود:
هرگونه وسایل، تجهیزات، ابزار، لوازم، ماشین آلات، وسایل کاشتنی، مواد، معرف‌ها یا کالیبراتورهای آزمایشگاهی و نرم‌افزارها که توسط تولیدکننده برای انسان (به تنهایی یا در تلفیق با سایر وسایل) جهت حداقل یکی از اهداف زیر ارائه می‌گردد:

یکشنبه, 24 دی,1396/نویسنده: web admin/تعداد نمایش ها (1063)/نظرات (0)/ رتبه مطلب: 4/3
بیوتکنولوژی

بیوتکنولوژی

بیوتکنولوژی چیست

طبق آمار مرکز تخصصی طراحی دارو ، ژنتیک و مرکز کارآموزی ژنتیک در کشور؛ صنعت‌ بیوتکنولوژی‌ در اکثر کشورهای‌ پیشرفته‌ و در حال‌ توسعه‌ جهان‌ به‌ عنوان‌ یکی‌ از محورهای‌ توسعه‌ قلمداد می‌شود و جزو هفت‌ صنعت‌ کلیدی‌ در جهان‌ است‌ که‌ در دهه‌های‌ آینده‌ نبض‌ اقتصاد جهانی‌ را در دست‌ خواهند داشت‌. از میان‌ این‌ صنایع‌ که‌ شامل‌ بیوتکنولوژی‌، میکروالکترونیک‌، تولید مواد جدید، مخابرات‌، هوا و فضا، روبات‌ها و کامپیوتر است‌، بیوتکنولوژی‌ اهمیت‌ ویژه‌ای‌ دارد. این‌ صنعت‌ طیف‌ گسترده‌ای‌ از صنایع‌ دیگر را متحول‌ کرده‌ است‌. از این‌ میان‌ می‌توان‌ به‌ کشاورزی‌، صنایع‌ غذایی‌، دارو و بهداشت‌، شیلات‌، پتروشیمی‌ و الکترونیک‌ اشاره‌ کرد.

شنبه, 23 دی,1396/نویسنده: web admin/تعداد نمایش ها (593)/نظرات (0)/ رتبه مطلب: بدون رتبه
کلمات کلیدی:
مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی کاربرد علوم مهندسی در حوزه پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری ها است. حوزه مهندسی پزشکی به دنبال برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه طراحی، ساخت و نگهداری تجهیزات و ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها به کمک علوم مهندسی است.

مهندسی پزشکی یک تخصص بین رشته ای است که علاوه بر کاربردهای زیاد آن در تشخیص و درمان، ارتباط نزدیکی با بسیاری از علوم دیگر دارد. این امر باعث افزایش پیچیدگی و جذابیت حوزه مهندسی پزشکی شده است.

شنبه, 23 دی,1396/نویسنده: web admin/تعداد نمایش ها (594)/نظرات (0)/ رتبه مطلب: بدون رتبه
کلمات کلیدی:
گیاهان دارویی

گیاهان دارویی

گیاهان دارویی

در پزشکی کهن،داروها از گیاهان بدست می آمدند.در تولد رستم موبد پزشک،به دستور سیمرغ مرهمی از کوبیدن گیاهی مخصوص و آمیختن آن با شیر و خشک کردن آن در سایه،ساخته و بر زخم عمل رودابه می گذارد.نکته ی ظریف این دستور،توصیه به خشک کردن مرهم در سایه است تا خواص آن در اثر نور آفتاب و گرما از بین نرود،توصیه ای که امروز هم در نگهداری داروها به قوت خود باقی است. شناخت مواد دارویی مورد استفادهٔ مصریان قدیم از روی پاپیروس‌های مقدسی که از آنان به جای مانده‌است، میسر می‌باشد. باارزش‌ترین این پاپیروس‌ها «پاپیروس اسمیت» است. مصریان تقریباً از همهٔ قسمت‌های گیاه استفاده می‌کردند. طب بابل توسط الواح کوچکی که نام داروها را به خط میخی روی آن‌ها نوشته‌اند بر جای مانده‌است. عناصری که آن‌ها بکار می‌بردند اساساً ریشهٔ گیاهی داشته‌است. در دستورهای بابلی‌ها برخلاف مصریان وزن و اندازه ذکر نشده‌است. در متون هند قدیم گیاهان طبی به دو گروه تقسیم می‌شوند. گروه اول یا به‌عنوان مسهل، قی‌آور یا ملین به کار می‌روند یا باعث ترشح بینی می‌شوند و گروه دیگر مسکّن هستند. در کنار طب سوزنی که در چین اختراع شده، مهم‌ترین قسمت طب سنتی چین علم داروهای گیاهی بوده‌است. یک رسالهٔ داروسازی به نام پن تسائو کانگ مو (Pen Ts'ao Kang Mu) در سال ۱۵۹۷ تکمیل و منتشر شد. این رساله ۸۱۶۰ نسخه دارد که بر ۱۸۷۱ ماده که عموماً ریشهٔ گیاهی دارند متکی است.

شنبه, 23 دی,1396/نویسنده: web admin/تعداد نمایش ها (647)/نظرات (0)/ رتبه مطلب: بدون رتبه
کلمات کلیدی:
معرفی صنعت داروسازی ایران

معرفی صنعت داروسازی ایران

معرفی صنعت داروسازی ایران

صنعت داروسازی به دلیل اثرگذاری بر سلامت انسانها و جوامع بشری همواره از مهمترین ارکان نظام سلامت در دنیا بوده است. امروزه این صنعت به عنوان یکی از صنایع کلیدی و استراتژیک در جهان مطرح است و برخورداری از سطح بالای توانمندی در این بخش به منزله توسعه یافتگی کشورها محسوب می شود . بر این اساس در این یادداشت به بررسی صنعت دارو در این پرداخته شده است . صنعت داروسازی به دلیل اثرگذاری بر سلامت انسانها و جوامع بشری همواره از مهمترین ارکان نظام سلامت در دنیا بوده است. امروزه این صنعت به عنوان یکی از صنایع کلیدی و استراتژیک در جهان مطرح است و برخورداری از سطح بالای توانمندی در این بخش به منزله توسعه یافتگی کشورها محسوب می‎شود.

شنبه, 23 دی,1396/نویسنده: web admin/تعداد نمایش ها (2765)/نظرات (0)/ رتبه مطلب: 3/2
کلمات کلیدی:
RSS


 

تماس با ما
             

آدرس : تهران - میدان آرژانتین - خیابان احمد قصیر - نبش کوچه شانزدهم غربی - پلاک 41 - ساختمان سهند  - طبقه اول - واحد دو 

کد پستی : 1514833115

ما را روی نقشه بیابید

 

تلفکس : 88734040 _ 021

پست الکترونیکی : INFO@PDARTF.COM

عضویت در کانال اطلاع رسانی سروش موسسه 

آدرس اینستاگرام : https://www.instagram.com/persiandarou/