گزارش توجیهی معادل واژه انگلیسی Feasibility Study Report می‌باشد و عبارتست از گزارشی که توجیه‌پذیری یک طرح را از جنبه‌های مختلف بازار، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد. مطالعات امکان‌سنجی پروژه را گاهی مطالعات توجیهی، برنامه‌ریزی، شناسایی و یا پیش سرمایه‌گذاری نیز می‌نامند. با توجه به اهمیت مطالعات امکان‌سنجی پیش از سرمایه‌گذاری و زمان بر و هزینه بر بودن این مطالعات، معمولاً این مطالعه در چند مرحله انجام می شود تا موجب غربال کردن آلترناتیوهای برتر شده و نهایتاً مطالعه مبسوط و امکان‌سنجی نهایی قبل از اقدام قطعی به سرمایه‌گذاری، روی طرح نهایی صورت می‌پذیرد.
صاحب طرح از گزارش توجيهي به عنوان ابزاري جهت کسب شناخت از جنبه¬های مختلف طرح تجاری، دريافت وام و جلب مشارکت و سرمايه‌گذاري استفاده می‌نماید. تهيه گزارش توجيهي يکي از موانعي است که کارآفرينان به هنگام مراجعه به نهادهاي حمايتي جهت تامين مالي طرح خود يا سرمايه‌گذاري توسط افراد حقيقي و حقوقي با آن مواجه مي‌باشند. از آنجا که يک طرح توجیهی شامل ابعاد فني، بازار و مالي- اقتصادي مي‌باشد که معمولاً کارآفرينان تنها به دليل اشراف بر بعد فني طرح خود، توانايي و تجربه براي کسب و ارائه اطلاعات لازم در بخش‌هاي بازار و مالي- اقتصادي طرح کسب وکار را ندارند، اين صندوق با توجه به تجربيات ارزشمند کارشناسان متخصص و مشاوران خود در تهيه گزارش توجيهي و تدوین طرح کسب و کار استاندارد همکاري می¬نمايد.
مدل کامپيوتري براي تجزيه وتحليل و گزارش‌گيري امکان‌سنجي ( کامفار )
نرم افزار کامفار ابزاري است که بيش از سي سال است که سازمان توسعه صنعت ملل (یونیدو) جهت همکاري با سازمان‌های دولتی، موسسات تجاری و شرکت‌های خصوصی برای حل مشکلات صنعتی آنها طراحي نموده است. این نرم‌افزار بر پایه تجربیات، نظریات، توضیحات و نیازهای بیش از 5300 کاربر در 140 کشور برای مطالعات‌ امکان‌سنجی صنعتی تکمیل شده است. صندوق پرشین داروی البرز از اين نرم افزار براي تجزيه و تحليل پروژه‌هاي سرمايه‌گذاري استفاده مي‌کند. اين برنامه داده‌هاي خام مالي و اقتصادي را دريافت نموده و پس از تجزيه و تحليل به صورت جداول و نمودار نمايش مي‌دهد. با استفاده از اين برنامه تحليل هزينه- فايده و محاسبه ارزش‌افزوده و آناليز اقتصادي انجام مي‌گيرد . چهت پر کردن فرم درخواست به لینک مراجعه فرمائید 

تماس با ما
             

آدرس : تهران - میدان آرژانتین - خیابان احمد قصیر - نبش کوچه شانزدهم غربی - پلاک 41 - ساختمان سهند  - طبقه اول - واحد دو 

کد پستی : 1514833115

ما را روی نقشه بیابید

 

تلفکس : 88734040 _ 021

پست الکترونیکی : INFO@PDARTF.COM

عضویت در کانال اطلاع رسانی سروش موسسه 

آدرس اینستاگرام : https://www.instagram.com/persiandarou/