تاثیرات تحریم بر صنعت داروسازی ایران:

همه تحریم‌های ایران در سال‌های گذشته یک طرف اما محرومیت‌های دارویی که بر اثر محدودیت‌های نقل و انتقال پول ایجاد شده‌بود، مشکلات بزرگی را برای بیماران ایرانی در سال‌های ۹۰ تا ۹۲ به‌وجود آورد. مسئله‌ای که اعتراض بسیاری از شهروندان را به همراه داشت. نامه‌هایی هم در همین باره و همان روزها به مجامع بین‌المللی ارسال شد با این مزمون؛ محروم کردن انسان‌ها از دارو ناعادلانه‌ترین تحریمی است که می‌توان علیه یک کشور اعمال کرد. جلوگیری از ورود دارو تنها نتیجه‌ای نبود که در حوزه غذا و دارو برای شهروندان در این زمان ایجاد شد بلکه داروها در نتیجه سخت‌تر شدن نقل‌ و انتقالات مالی به‌دنبال تحریم‌ها با افزایش قیمت بسیار شدیدی روبرو شدند.

اما پس از توافق اولیه ایران و قدرت‌های جهانی، این روند تغییر کرد. رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو دراین باره به خبرآنلاین می‌گوید: هزینه این نقل‌و انتقالات باعث می‌شد که قیمت یک دارو تا ۱۰ درصد بیشتر هم گران شود. چیزی که امروزه به حالت عادی برگشته و قیمت دارو را تاحدودی ارزان‌تر کرده‌است.

با این‌حال او خطاب به نگرانی‌هایی که نسبت به افزایش ورود دارو و ضعیف شدن کارخانه‌های داخلی وجود دارد تاکید می‌کند:« سیاست ما در دوران پس از توافق هسته‌ای توسعه واردات نیست بلکه جذب سرمایه‌گذاری برای تولید به صورت مشارکتی در ایران و توسعه صادرات آن به کشورهای خارجی برایمان از اهمیت بیشتری برخوردار است.»
 

تماس با ما
             

آدرس : تهران - میدان آرژانتین - خیابان احمد قصیر - نبش کوچه شانزدهم غربی - پلاک 41 - ساختمان سهند  - طبقه اول - واحد دو 

کد پستی : 1514833115

ما را روی نقشه بیابید

 

تلفکس : 88734040 _ 021

پست الکترونیکی : INFO@PDARTF.COM

آدرس تلگرام موسسه  : PDARTF@

آدرس اینستاگرام : https://www.instagram.com/persiandarou/