اخبار
نمایشگاه ایران فارما 1397

نمایشگاه ایران فارما 1397

نمایشگاه ایران فارما در تاریخ دوم مهرماه نودوهفت برگزار می گردد

نویسنده: web admin/شنبه, 19 خرداد,1397/دسته ها: اخبار نمایشگاه ها

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
در هزاره سوم، هر فعالیت به مثابه یک رویداد است و نمایشگاه‌ها یکی از بخش‌های جانبی رویداد‌ها هستند. بنابراین کلمه EXPO که در گذشته آن را نمایشگاه ترجمه می‌کردیم حال بیشتر از یک نمایشگاه است و بستری برای تغییر و تحول محسوب می‌شود؛ به عبارتی نمایشگاه‌های امروز هم توسعه‌محور هستند و هم تحول‌ساز.

زمانی می‌شنویم که اقتصاد ایتیالیا بعد از EXPO میلان و اقتصاد اسپانیا بعد از EXPO بارسلون متحول شده است ، متوجه می‌شویم که چرا دبی به دنبال نمایشگاه 2020 است و تمام پروژه‌های ملی خود را به این قضیه اختصاص داده است. دیگر نمی‌توان به ترجمه لغتی EXPO بسنده کرد، بلکه باید به‌صورت مفهومی آن را تشریح نمود. در قرن حاضر، ترجمه مفهومی EXPO یعنی «فضایی برای رشد و ارتقاء، با بسترسازیِ ارتباطات میان‌رشته‌ای و تمرکز ویژه بر تعاملات تخصصی». بنابراین EXPO یک امر میان‌رشته‌ای یا Multidisciplinary است.

امروزه با بحران‌های زیادی در حوزه سلامت درگیر هستیم و مصرف غیرمنطقی دارو یکی از مهم‌ترینِ آن‌هاست که عوارض جبران‌ناپذیری را به بار می‌آورد. همه‌ی این اتفاقات فقط به حوزه فرهنگ و رسانه مربوط است و با توجه به گران بودن عرصه تبلیغات، بهترین فعالیت، اقدامات ترویجی و آموزشی در نمایشگاه‌های معتبر است.

فرصت‌های تجاری

نمایشگاه ایران فارما با تاکید بر « رویداد» به جای به کاربردن کلمه « نمایشگاه» به معنای سنتی، در پی آن است تا ضمن معرفی توانمندی‌های داخلی و آخرین دستاوردهای صنعت، به کشف بازارهای جدیدی برای صادرات دارو بپردازد. بدون شک زمانیکه بازار داخل اشباع از تولید داخل و توان تولیدی داروی کشور دو برابر نیاز مصرفی می‌باشد، « صادرات» تنها راه بقای استراتژیک‌ترین صنعت تولیدی کشور است.

منابع انسانی

به گفته صاحب‌نظران و متخصصان نظام سلامت، با وجود جنگ تحمیلی و تحریم‌ها، داروسازان ایرانی می‌توانند از نظر علمی هر دارویی را که در سطح جهانی تایید می‌شود ، ظرف دو سال آن را تولید کنند. همچنین، در حال حاضر تعداد فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی رو به گسترش است و تعداد مقالاتی هم در این رشته به چاپ می‌رسد با اختلاف فاحش، بسیار بالاتر از سایر حوزه‌هاست. این مهم، ایجاب می‌کند تا زمینه اشتغال نیروهای داروساز جوان در صنعت و بهره‌وری حداکثری این نیروها در صنعت فراهم شود؛ در همین راستا ایران فارما به عنوان رخدادی علمی و فرهنگی، این امکان را فراهم کرده است.
Print

تعداد نمایش ها (383)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x